Szanowni Państwo,

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy przedstawić Wam kocioł na pelet z palnikiem samoczyszczącym, automatycznym systemem podawania paliwa, zewnętrznym zasobnikiem na paliwo oraz automatyką sterującą z funkcją PID II.


Kocioł e50 dzięki zastosowaniu jako paliwa peletu, paliwa czystego, lekkiego i ekologicznego oferuje:

- Automatyczne podawanie paliwa z zasobnika
- Łatwość załadunku paliwa
- Minimalną ilość popiołu powstającego w procesie spalania /ok. 1%/
- Popiół ten idealnie nadaje się jako czysty nawóz ekologiczny
- Czystość kotłowni
- Długą bezobsługową pracę dzięki dużemu zbiornikowi paliwa
- Sprawność kotła na poziomie 89%

Dzięki zastosowaniu automatyki regulacyjnej PUMA z funkcją PID oraz szeregu rozwiązań technicznych kocioł e50 realizuje szereg funkcji dla podniesienia komfortu użytkownika:

• Ekran: kolorowy wyświetlacz TFT 400x200 pixeli 65 tyś. kolorów 2,8"
System Elastycznego Spalania - (FBS) poprawne spalanie paliwa o kaloryczności +/- 15% od nastawionej
Automatyczna Korekcja Dawki - (ADC) automatycznie zmienia nastawę podawania w zależności od wartości
  energetycznej opału +/- 25% od nastawy
Regulacja Temperatury - Algorytm PID II - idealna stabilizacja temperatury, ciągła praca dmuchawy
  (bez przestojów) nawet dla małego odbioru ciepła, do 2% mocy kotła

Dlaczego pelet?

PELET to ekologiczne paliwo odnawialne, powstające w 100% z naturalnych surowców - sprasowanych
pod wysokim ciśnieniem trocin i odpadów drzewnych, bez udziału środków chemicznych
i sztucznego lepiszcza. Gotowy pelet przyjmuje postać granulatu o średnicy 6-8 mm i długości 20-50 mm.

O atrakcyjności peletu jako paliwa opałowego decyduje:

• niska zawartość wilgoci (8-12%) i popiołu (0,5-1,5%), z 1 tony spalonego peletu otrzymujemy
  zaledwie 10-20 kg popiołu, który dodatkowo może być wykorzystany jako naturalny nawóz
• zerowy bilans CO2 i niska emisja substancji szkodliwych dla środowiska
• łatwość transportu i magazynowania oraz "czystość" paliwa: pelet oferowany jest najczęściej w 15- lub 25-kilogramowych workach,
  nie wymaga składowania w specjalnym pomieszczeniu.

Zatosowanie

Automatycznie rozpalany kocioł e50 jest źródłem ciepła dla domów jednorodzinnych i budynków użytkowych o pow. do 650 m2. Przeznaczony jest do ogrzewania czynnika grzewczego w instalacjach centralnego ogrzewania poprzez spalanie peletu o średnicy 6-8 mm i długości 20-50mm. Zasobnik paliwa pozwala na długi okres pracy pomiędzy załadunkami paliwa.

Kotły na pelet są urządzeniami ekologicznymi, oferującymi źródło ciepła atrakcyjniejsze w stosunku do gazu i tańsze od oleju opałowego czy prądu. Są szczególnie ciekawym rozwiązaniem w zakresie inwestycji /osiedle domków jednorodzinnych/, gdzie istnieje możliwość wspólnej kontraktacji paliwa (pelety) a tym samym dodatkowego obniżenia kosztów eksploatacji.Budowa i działanie kotła

W skład zestawu kotła e50 do spalania biomasy (pelet) wchodzą: kocioł, regulator mikroprocesorowy, palnik i podajnik paliwa.
W kotle e50 zastosowano wymienniki o konstrukcji zapewniającej maksymalny odbiór ciepła podczas procesu spalania. Wymiennik i korpus wykonane są z atestowanej stali. Zmniejszenie ilości spawów zapewniają większą żywotność kotła, dzięki mniejszemu "narażaniu" na bezpośredni kontakt z ogniem oraz mniejsze naprężenia.

Zbiornik na paliwo można umieścić zarówno po prawej jak i lewej stronie kotła. Ważnym elementem kotła e50 jest mikroprocesorowy regulator Puma PID, którego zdaniem jest sterowanie dopływem powietrza, zapewnienie optymalnych warunków spalania i uzyskanie zadanych wartości temperatur instalacji centralnego ogrzewania.
W wersji premium kotła e50 dodatkowo występuje automatyczny zestaw odpopielania.

Sterownik PUMA

Regulator steruje pracą dmuchawy w pełnym jej zakresie od 1-100%, załączeniem pompy obiegowej c.o., pompy c.w.u., podajnika paliwa oraz zapalarką. Dodatkowo regulator może współpracować z dowolnego typu termostatem pokojowym wyposażonym w wyjście przekaźnikowe beznapięciowe. Dzięki rozbudowanemu algorytmowi pracy, regulator PUMA PID może oddzielnie sterować strefami czasowymi, w które jest wyposażony, dla temperatur kotła i CWU.

 

Regulator PUMA PID wyposażony jest standardowo w funkcję CWU, użytkownik nastawia tylko temperaturę na zasobniku. Dobieg pompy oraz różnicę między temperaturą na zasobniku a kotłem dobiera sobie regulator automatycznie. Dodatkowo użytkownik może ustawić sobie większą temperaturę na zasobniku c.w.u. niż na kotle, a regulator tak będzie sterował pracą pomp aby dostarczać odpowiednią ilość ciepła na zasobnik c.w.u i instalacje c.o., nie powodując jednocześnie przegrzania.
Użytkownik regulatora PUMA PID może samodzielnie dokonywać zmian oprogramowania. Po podłączeniu regulatora do komputera dzięki łączu USB, komputer rozpozna regulator jako urządzenie masowe pendrive, z dwoma katalogami ARCHIVE i UPGRADE. Aby wgrać nowy program należy pobrać go z internetu i skopiować do katalogu UPGRADE np. Eksploratorem Windows. Dodatkowo regulator PUMA PID rejestruje i archiwizuje przebieg pracy kotła w okresie 1 miesiąca. Serwis kotła może sczytać sobie historię pracy kotła i dzięki odpowiedniemu programowi wizualizacyjnemu obejrzeć na ekranie komputera przebieg pracy.Dane techniczne kotła e50

Typ
Zakres mocy
Pobór mocy
Waga
Rodzaj paliwa
Sprawność
Zasilanie
Wielkość pow. ogrzewanej
Pojemność wodna kotła
Średnica czopucha
Średnica króćca pow/zasilania
Max temperatura wody
Min temperatura wody
Ciśnienie robocze max
Wysokość
Szerokość
Długość
E-50
4-65 kW
75 W
470 kg
pelet 6-8 mm
89%
230 V AC/50HZ
do 650m2
210
180mm
D 1 ½”
85 C
45 C
1,5 bar
1660 mm
600 mm
1370 mm
Sprzedaż i dystrybucja
Wyłącznym dystrybutorem palników i kotłów na pellet
produkowanych przez naszą firmę jest Kordas Heating Systems Sp. z o. o.
Dział sprzedaży: +48.52 345 44 55; Infolinia o produktach: 801 080 042